Naše poslední realizace
Poslední realizace

Okenní fólie

Bezpečností fólie a ochranné fólie

Najdou své místo všude tam, kde nám jde o zajištění prosklených výplní proti proražení, rozbití nebo vysypání. S nejsilnějšími můžeme zabránit vloupání skrze prosklené plochy, slabší zabrání zranění a pořezání našich nejmenších při jejich hrách.

Veškeré bezpečnostní fólie značky SolarScreen obsahují 99% UV filtr a na pohled jsou čiré. Instalují se z vnitřní strany jednoduchých skel i izolačních dvoj či trojskel. Díky tomu, v případě nárazu nebo pokusu o prolomení z druhé strany, dojde k rozbití skla a páce na střep, který dovolí pouze celkové prohnutí roztříštěné plochy, ale zabrání jejímu vysypání. Stejným principem brání i proříznutí ostrým předmětem.

 

Clear 12C - síla 300 um, čirá, zadrží 20% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu P1A a P2A při instalaci na sklech o síle 3, 4 a 6 mm, podle ČSN EN 356.

Bezpečnostní fólie vhodná pro zajištění proti vloupání a ručnímu útoku pachatele skrze okna a výlohy. Často je používána také pro zajištění bezpečnosti celoprosklených stěn. Pro pojišťovny je adekvátní náhradou mříží a supluje bezpečnostní zasklení.

 

Clear 7C - síla 175 um, čirá, zadrží 20% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu 1B1, při instalaci na sklo o síle 6 mm, podle ČSN EN 12600.

Bezpečností fólie vhodná pro zajištění skel proti roztříštění a vysypání. Velice často používaná v budovách se zvýšeným pohybem osob zejména na výplních interiérových dveří a výloh.

 

Clear 4C - síla 100 um, čirá, zadrží 19% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu 2B2, při instalaci na sklo o síle 4 mm, podle ČSN EN 12600.

Bezpečnostní fólie často používaná ve školských zařízeních z důvodu zabezpečení prosklených ploch. Brání roztříštění skla a následným zraněním. Další časté využití je ve výrobních provozech a halách s pohybem techniky, v potravinářských provozech, kde je třeba zamezit znehodnocení surovin při rozbití skla, atd.

 

Bezpečnostní atesty

Pro zabezpečení prosklených ploch proti násilnému vniknutí slouží fólie Clear 12C s toušťkou 300 mikronů. Protokol o zkoušce se nevztahuje pouze na fólii, ale na fólii společně se sklem. Ta navíc musí být řádně aplikována odborně proškoleným pracovníkem. Naše firma je držitelem certifikátu pro instalace od roku 2006.

 

Certifikát bezpečnostní fólie Clear 12C 2013 Certifikát Clear 7C a 4C Certifikát okenní fólie Protokol požární Protokol zdravotní nezávadnost


Protisluneční a tepelně izolační fólie

Protisluneční fólie jsou určeny pro skleněné plochy a okna, kde hrozí v letních měsících nebezpečí přehřívání interiéru. Rovněž se uplatní jako významný prvek razantních úspor energie v klimatizovaných prostorách.
Představují nejvyšší protisluneční ochranu. Sluneční paprsky dopadají přímo na fólii, která až 80% slunečních paprsků bezprostředně odráží. Externí fólie je možné aplikovat na libovolné typy skel různých velikostí i na skla laminovaná, aniž dochází k přenosu termálních tlaků do prosklení.
Blednutí textilií, nábytku, maleb i dalších prvků interiérů je způsobeno ze 40 % škodlivým UV zářením, z 25 % slunečním teplem, z 25 % světelným zářením a zbytek jsou ostatní vlivy.
Skla opatřená fólií se myjí zcela běžným způsobem při použití saponátů, vody, gumových stěrek apod.

Fungují jako nejúčinnější pasivní klimatizace

  • snižují průchod sluneční energie a tím teplotu v místnosti v horkých letních měsících
  • v zimě redukují ztráty tepla skleněnými plochami
  • jako jediné jsou použitelné na dvojskla plněná inertními plyny
  • dávají oknům i budově jednotný vzhled prosklených ploch
  • snižují riziko zranění rozbitým sklem
  • zadržují 99% škodlivého UV záření

PROTISLUNEČNÍ FÓLIE

Všechny materiály obsahují 99 % UV filtr, mají vlastní lepicí vrstvu, jsou na slunci barevně stálé a mají ochranu proti poškrábání. Všechny fólie do odstínu 70 nijak nezatmavují interiér, ani nejsou na skle z vnitřní strany výrazně nápadné.
Na ditherm/izolační dvojsklo a trojsklo instalujeme fólie vnitřní s maximální účiností 60% (z důvodu záruky na neprasknutí skla termickými vlivy).

     Základní rozdělení je na vnitřní a vnější fólie. Fólie vnější mají výhodu absolutní funkčnosti, tzn. veškeré teplo odrážejí přímo do exteriéru. Fólie vnitřní musí teplo protlačit skrze prosklenou plochu, čímž ztrácí na účinnosti, neboť zahřívají i sklo. 
Fólie vnitřní má pouze vyšší životnost na rozdíl od fólií vnějších, které jsou vystaveny všem rozmarům počasí.

    Dále je důležité vybrat, zda má být materiál zrcadlový (z venkovní strany zabraňuje vhledu do interiéru), nebo neutrální (sklo působí pouze tmavším dojmem, nemá reflexi).

    Nakonec odstín fólie. Čím je materiál tmavší a zrcadlovější, tím je samozřejmě v odrazu tepla účinnější. U protislunečních fólií je důležitý také podíl absorbce tepla. Zrcadlové fólie mají větší podíl přímého odrazu tepla a menší absorbce. Neutrální fólie více absorbují, než odrazí. Tyto dvě hodnoty pak tvoří celkový odraz tepla/zadržení tepla.

Na jednoduchá skla bez omezení. Pro instalaci vnějších fólií jsme závislí na počasí, tj. nelze ovlivnit, zda ve smluvený den nebude např. příliš foukat, či pršet, což by instalaci znemožnilo.

Podle typu použité fólie jsou možnosti následující:

EXTERNÍ OKENNÍ FÓLIE

Externí protisluneční fólie jsou nejúčinnější pasivní klimatizací. Veškeré teplo odráží přímo zpět do exteriéru. Podle našich referencí není problém snížit teplotu místnosti v létě pokovenou fólií o 7, či 8 stupňů.

Řada PLATINE XC, externí reflexní, odstíny 40, 50, 65, 85, zadrží 44, 52, 74, 83% tepla, z venku platinová.
Nejpoužívanější protisluneční fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon díky vrstvě kovu a jako bonus zamezuje vhledu z venčí bez omezení výhledu
. Jedná se o cenově nejdostupnější a zároveň téměř nejúčinnější fólie, kde díky vrstvě hliníku v materiálu dosahujeme obrovského zachycení IR záření. Životnost min. 10 let. obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled", ale zato zadrží pouze cca 15% světla. Tmavší už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 20% světla.

Řada Natural XC, externí, kouřová, odstíny 65, 85, zadrží 57 a 73% tepla, z venkovní strany do hněda.
Jedná se o cenově dostupnou řadu fólií, hodící se k barevným i tmavším fasádám, okenním rámům ve dřevě, hnědým plastovým oknům a podobně. Světlejší varianta zadrží max. 15% světla, tmavší max. 20%. Životnost materiálů min. 10 let. Obsahují 99% UV filtr.

Řada Ceramics XT, externí, téměř čirá, odstíny 20, 30, zadrží 74 a 86% tepla, z venku lehce tyrkysová.
Nejúčinnější typ fólií na trhu s nevyšším odrazem tepla a takřka nulovým zadržením příchozího světla. Díky moderním nanotechnologiím dosahujeme neuvěřitelných výsledků v zachycení tepla. Použitelné na památkově chráněné budovy a všude tam, kde nechceme měnit vzhled skel. Ve světlejší variantě není na skle prakticky patrná, v tmavší dává sklům moderní zelenkavý nádech. Životnost min. 10 let, obsahuje 99% UV filtr.

Řada NICKEL XC, externí neutrální, odstín 50, 80, zadrží 48, 79% tepla, z venku kouřový nikl, sklo působí tmavým dojmem.

Fólie Bronze 80XC, externí, reflexní, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku hnědá do bronzova.

Folie Vista 90XC, externí reflexní, odstín 90, zadrží 82% tepla, z venku platinová, slouží i k zastínění (zadržuje velký podíl příchozího světla).

VNITŘNÍ OKENNÍ FÓLIE

Vnitřní materiály nelze použít na izolační dvojsklo a trojsklo všude tam, kde jsou kdykoli, byť na okamžik vystaveny slunci. Fólie odráží dostatek tepla zpět do prostoru meziskla a vlivem roztažnosti skla by tato reakce mohla způsobit prasknutí.

Řada ARGENT C, vnitřní reflexní, odstíny 50, 70, 80, zadrží 52, 70, 82% tepla, mimo nejsvětlejší z venku stříbrná.

Řada STEEL C, vnitřní neutrální, odstíny 50, 65, 75, zadrží 49, 66, 68% tepla, z venku neutrální, pouze ztmaví sklo.

Řada BACCARAT C, vnitřní reflexní, odstíny 50, 65, 80 zadrží 60, 72, 83% tepla, z venku bronzovo měděná.

Pro představu, čím vyšší číslo odstínu, tím tmavší materiál. Do odstínu 50, není fólie na skle z vnitřní strany vůbec patrná, do odstínu 70 je nenápadná. Odstíny 80 jsou patrné na první pohled - sklo působí lehce tónovaným dojmem.
Výše popsané barevné vzhledy fólií z venkovní strany jsou jasně patrné až od odstínu 60.


Zrcadlové (reflexní) okenní fólie

Tyto jsou jediným typem fólií, který umožňují jednostranný průhled. Tato funkce je zajištěna vždy z té strany, ze které dopadá na materiál méně světla.
Např. při použití na okně v obvodovém zdivu budovy, není vidět dovnitř, člověk se vidí jako v zrcadle. Průhled ven je zajištěn.
V noci se tato funkce otočí. V případě, že si uvnitř rozsvítím a venku je tma či šero, reflexe je z vnitřní strany a jsem v budově z venku vidět, ale ven nevidím. V tomto případě je nutnost žaluzií či závěsů.
Zrcadlení je prostě vždy z té strany na kterou dopadá více světla. Tato funkce se nedá nijak obejít a neexistuje způsob jak zařídit opak, či zamezení vhledu v noci dovnitř při současném vnitřním světle.

ZRCADLOVÉ FÓLIE

Řada PLATINE XC, externí reflexní, odstíny 65, 85, zadrží 74, 83% tepla, z venku platinová.
Nejpoužívanější zrcadlová fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Životnost min. 10 let. obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled", ale zato zadrží pouze cca 15% světla. Tmavší už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 20% světla.

Fólie NICKEL 80 XC, externí neutrální, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku neutrální, sklo působí tmavým dojmem.

Fólie Bronze 80XC, externí, reflexní, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku hnědá do bronzova.

Světlejší materiály v odstínu 60 až 70, dělají z venkovní strany zrcadlení "na první pohled", ale za to zadrží pouze cca. 15% světla. Pro 100% zrcadlení, je třeba použít odstínu 80 a výše, které zadrží 20 až 25% světla. 


Privátní okenní fólie

Privátní fólie se používají jako cenově výhodnější náhražka pískovaného skla. V bílém provedení se jedná o mléčnou fólii která propouští 80% světla a je oboustranně neprůhledná, pouze průsvitná. V hnědobronzovém provedení je perfektním designovým doplňkem prosklených zábradlí teras a podobně.
Své uplatnění najde všude tam, kam nemá být vidět jak během dne, tak i v noci. Nejčastěji je používána ve dveřních výplních, čekárnách ordinací, skladech, školách, přepážkách, nemocnicích a všude tam, kde chceme zamezit vhledu a nepřicházet o vnější přirozené světlo.

White Matte - bílá matná, propouští 80% světla, obsahuje 84% UV filtr, pro vnější i vnitřní použití, životnost v interiéru min. 10 let.

Matt Bronze - hnědobronzová, vnitřní, propouští 40% světla, životnost min. 10 let.

 

Termoizolační fólie

Slouží k zachycení tepla v zimních měsících uvnitř interiérů. Jsou vždy vnitřní, vyplatí se je instalovat pouze na jednoduchá skla, nebo na dvojsklo, či trojsklo s prošlou trvanlivostí (pokud již není vákuum, nebo chybí obsah vzácného plynu).

Fólie SPECTRA 30C zadrží 52% tepla vnikajícího do interiéru od slunce a 25% unikajícího z interiéru ven skrze prosklenou plochu. Obsahuje 99% UV filtru, životnost min. 10 let.

 

 

Bezpečnostní fólie. Bezpečnostní fólie na sklo. Bezpečnostní fólie na okna. Bezpečnostní fólie Brno. Bezpečnostní fólie Jihlava. Fólie na okna. Fólie na okna Brno. Fólie na okna Jihlava. Okenní fólie. Okenní fólie Brno. Okenní fólie Jihlava. Protisluneční fólie. Protisluneční fólie Brno. Protisluneční fólie Jihlava. Zrcadlové fólie. Zrcadlové fólie Brno. Zrcadlové fólie Jihlava. Termoizolační fólie. Tepelněizolační fólie. Reflexní fólie. Reflexní fólie Brno. Reflexní fólie Jihlava. Ochranné fólie. Ochranné fólie Brno. Ochranné fólie Jihlava. 

Kontakt

www.autofolie-bezpecnostni-folie.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz