Naše poslední realizace
Poslední realizace

FAQ protisluneční fólie a zrcadlové fólie

Protisluneční fólie a zrcadlové fólie

Zrcadlové fólie jsou vždy zároveň protisluneční. Zamezení průhledu z venkovní strany při zachování výhledu je pouze hodnota navíc, kterou ne každý žádá.

Je možno instalovat protisluneční fólie i během zimy ?

Ano, pokud se instalují na izolační dvojsklo nebo trojsklo z vnitřní strany. Jednoduché sklo přenáší vnější teplotu a proto v tomto případě musí být během instalace a týden po ní teplota nad nulou.

Z jaké strany se protisluneční fólie instalují?

Protisluneční fólie jsou dvou základních typů a to vnější a vnitřní, takže záleží na použitém materiálu.

Jakým způsobem brání protisluneční fólie pronikání tepla?

Instalovaná protisluneční fólie zadržuje příchozí teplo dvěma způsoby. Jednu část odrazí a druhou absorbuje. Nejúčinnější jsou fólie externí, zrcadlové, které mají vysoké procento odrazu a malé pohlcení. Dochází tudíž k minimálnímu přenosu tepla na nosné sklo a tím také do interiéru.

Zadržují protisluneční fólie i světlo?

Ano, část vždy zachytí. Je to dáno zvoleným materiálem. Nejúčinější a také nejtmavší zrcadlové fólie zadrží max. 25% světla. Čím světlejší odstín fólie zvolíte, tím méně světla zadržuje. Kompromisem pro co nejvyšší účinnost v odrazu tepla jsou 70kové odstíny, které zadrží vždy kolem 70% tepla a max. 20% světla.

Jakým způsobem je třeba o protisluneční fólie pečovat?

O instalované protisluneční fólie není třeba pečovat. Pouze při pravidelném mytí oken se fólie nesmí mechanicky poškodit. Nejlépe okno houbičkou napěnit jarovou vodou a setřít stěrkou. Doleštění Clinem, Okenou a švédskou utěrkou či papírovým utěrákem.

Mohou se mezi fólií a sklem vyskytnout bublinky vzduchu či nečistoty?

Ne, pokud se instalační kapalina správně vytlačí, odejde i veškerý vzduch. Viditelné nečistoty se buďto nevyskytují vůbec nebo jen v minimální množství. Vše je závislé na typu rámu instalovaného skla a čistotě vzduchu v místě instalace. Jediným problém s množstvím prachu v lepů fólie je v případě instalace na stará kastlová okna, kde je sklo zakončeno kytem nebo barvou. Také v případě souběžných dokončovacích stavebních prací jako je broušení sádrokartonu a podobně může být výskyt nečistot vyšší. V případě instalace externích fólií záleží na množství poletujících prachových částic. Toto jsou případy, které nedokážeme ovlivnit.

Jak dlouho vysychá instalační kapalina mezi sklem a protisluneční fólií?

Vysychání instalační kapaliny je závislé na okolní teplotě a velikosti instalované plochy. V době před konečným vyschnutím lepu se zbylá kapalina slévá do koleček o velikosti mince. Tyto nejsou důvodem k obavám, nemusí se propichovat a zbavovat kapaliny, stačí počkat až kapalina úplně doschne a lep přilne. Pokud je v okolí teplota kolem dvaceti stupňů, vysychá lep během týdne. Nižší teplota dobu prodlužuje, vyšší zkracuje.

Jaká je životnost instalované protisluneční fólie?

Než začnou degradovat hodnoty vlivem přímého slunečního záření tak minimální životnost podle výrobce je 10 let u vnitřních a 7 let u vnějších. Při použití v interiéru se životnost zvyšuje. Vše závisí na expozici sluncem. Nejnamáhanější jsou fólie v místech, která jsou slunci vystavena celoročně.

Je možné protisluneční fólie odstranit?

Ano, skla lze kdykoli uvést do původního stavu bez poškození.

Kontakt

www.autofolie-bezpecnostni-folie.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz