Naše poslední realizace
Poslední realizace

Okenní fólie

Bezpečností fólie a ochranné fólie

Najdou své místo všude tam, kde nám jde o zajištění prosklených výplní proti proražení, rozbití nebo vysypání. S nejsilnějšími můžeme zabránit vloupání skrze prosklené plochy, slabší zabrání zranění a pořezání našich nejmenších při jejich hrách.

Veškeré bezpečnostní fólie značky INFRASOL obsahují 99% UV filtr a na pohled jsou čiré. Instalují se z vnitřní strany jednoduchých skel i izolačních dvoj či trojskel. Díky tomu, v případě nárazu nebo pokusu o prolomení z druhé strany, dojde k rozbití skla a páce na střep, který dovolí pouze celkové prohnutí roztříštěné plochy, ale zabrání jejímu vysypání. Stejným principem brání i proříznutí ostrým předmětem.

 

Clear 12C - síla 300 um, čirá, zadrží 20% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu P1A a P2A při instalaci na sklech o síle 3, 4 a 6 mm, podle ČSN EN 356.

Bezpečnostní fólie vhodná pro zajištění proti vloupání a ručnímu útoku pachatele skrze okna a výlohy. Často je používána také pro zajištění bezpečnosti celoprosklených stěn. Pro pojišťovny je adekvátní náhradou mříží a supluje bezpečnostní zasklení.

 

Clear 7C - síla 175 um, čirá, zadrží 20% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu 1B1, při instalaci na sklo o síle 6 mm, podle ČSN EN 12600.

Bezpečností fólie vhodná pro zajištění skel proti roztříštění a vysypání. Velice často používaná v budovách se zvýšeným pohybem osob zejména na výplních interiérových dveří a výloh.

 

Clear 4C - síla 100 um, čirá, zadrží 19% tepla, obsahuje 99% UV filtr

Plní pevnostní třídu 2B2, při instalaci na sklo o síle 4 mm, podle ČSN EN 12600.

Bezpečnostní fólie často používaná ve školských zařízeních z důvodu zabezpečení prosklených ploch. Brání roztříštění skla a následným zraněním. Další časté využití je ve výrobních provozech a halách s pohybem techniky, v potravinářských provozech, kde je třeba zamezit znehodnocení surovin při rozbití skla, atd.

 

Bezpečnostní atesty

Pro zabezpečení prosklených ploch proti násilnému vniknutí slouží fólie Clear 12C s toušťkou 300 mikronů. Protokol o zkoušce se nevztahuje pouze na fólii, ale na fólii společně se sklem. Ta navíc musí být řádně aplikována odborně proškoleným pracovníkem. Naše firma je držitelem certifikátu pro instalace od roku 2006.

 

Certifikát okenní fólie Certifikát bezpečnostní fólie Certifikát bezpečnostní fólie


Protisluneční a tepelně izolační fólie

EXTERNÍ PROTISLUNEČNÍ FÓIE jsou nejúčinnější pasivní klimatizací. Od jara do podzimu a nejvíce v létě dochází vlivem přímého slunečního svitu k přehřívání interiérů budov. Největší vliv na to mají právě prosklené plochy. Přímé sluneční záření zahřívá zejména předměty v interiéru (podlahu, nábytek, koberce, stěny) a ty pak dále vyzařují infračervené záření (teplo) dále do prostoru, přehřívají vzduch a v místnostech pak bývá nesnesitelné vedro.

Díky protislunečním fóliím dokážeme zachytit podle výběru materiálu až 86% tepla procházejícího skly!

Podmínkou je instalace externích protislunečních fólií. Ty zachycují příchozí teplo již na vnější straně izolačního dvojskla, či trojskla a nedochází tak k tepelnému mostu a zahřívání vnitřního skla které máte ze strany interiéru, ani k průchodu IR záření dovnitř.

Všechny naše fólie obsahují navíc 99% UV filtr! Škodlivé UV záření se 40% podílí na blednutí veškerého zařízení interiéru.

Všechny naše externí protisluneční fólie jsou barevně stálé, mají venkovní vrstvu proti poškrábání a odolávají změnám počasí. životnost venkovních materiálů je 10 let a mají propustnost UV záření pod 1%.

Protisluneční fólie v odstínech 20 až 40 nelze při výhledu ven zjistit ani bližším zkoumáním, v odstínech 50 až 70 nejsou při výhledu ven patrné (pokud nemáte v jedné linii srovnání s čirým sklem) a nijak jej neomezují. 
Odstíny 75 až 85 již dělají výhled lehounce ztmaveným a zachycují také více světla.

Čím vyšší odstín protisluneční fólie, tím vyšší je podíl zadržení příchozího světla. Pro porovnání nejsvětlejší fólie Ceramics 20XT způsobuje cca 5% snížení světelnosti, nejtmavší fólie Platine 85XC cca 22% snížení světelnosti interiéru. Vše je samozřejmě dáno velikostí a počtem instalovaných oken. Tyto hodnoty jsou jako horní mez a týkají se místností s malými okny!

Neplatí, že čím tmavší je fólie, tím lepší má tepelnou účinnost. Pozorně si u jednotlivých materiálů přečtěte jim odpovídající hodnoty zatemnění a zadržení tepla!

 

Řada PLATINE, zrcadlová, odstíny 50, 65, 85, zadrží 52, 74, 83% tepla, z venku platinový vzhled.
Nejpoužívanější a cenově nejdostupnější protisluneční fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon díky vrstvě kovu a jako bonus zamezuje vhledu z venčí bez omezení výhledu.
Jedná se o cenově nejdostupnější a zároveň téměř nejúčinnější fólie, kde díky vrstvě hliníku v materiálu dosahujeme obrovského zachycení IR záření. Životnost min. 10 let. Obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled" 80%, ale zato zadrží pouze max. 15% světla. Tmavší v odstínu 85 už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 22% světla. Nejsvětlejší odstín 50 má zrcadlení velmi slabé a zamezení vhledu nevytváří.

Řada NATURAL, kouřová, odstíny 65, 80, zadrží 57 a 73% tepla, z venkovní strany do hněda.
Jedná se o cenově střední řadu fólií, hodící se k barevným i tmavším fasádám, okenním rámům ve dřevě, hnědým plastovým oknům a podobně.
Světlejší varianta zadrží max. 15% světla, tmavší max. 20%. Životnost materiálů min. 10 let. Obsahují 99% UV filtr.

Řada CERAMICS, téměř čirá, odstíny 20, 30, zadrží 74 a 86% tepla, z venku lehce tyrkysová.
Prémiové nanokeramické fólie. Nejúčinnější typ fólií na trhu s nevyšším odrazem tepla a minimálním zadržením příchozího světla.
Díky moderním nanotechnologiím dosahujeme s touto fólií neuvěřitelných výsledků v zachycení tepla. Použitelné na památkově chráněné budovy a všude tam, kde nechceme měnit vzhled skel, či snížit světelnost interiéru. Ve světlejší variantě není na skle prakticky patrná, v tmavší dává sklům moderní zelenkavý nádech. Životnost min. 10 let, obsahuje 99% UV filtr.

Zrcadlové (reflexní) okenní fólie

Tyto jsou jediným typem fólií, který umožňují jednostranný průhled. Tato funkce je zajištěna vždy z té strany, ze které dopadá na materiál méně světla.
Např. při použití na okně v obvodovém zdivu budovy, není vidět dovnitř, člověk se vidí jako v zrcadle. Průhled ven je zajištěn.
V noci se tato funkce otočí. V případě, že si uvnitř rozsvítím a venku je tma či šero, reflexe je z vnitřní strany a jsem v budově z venku vidět, ale ven nevidím. V tomto případě je nutnost žaluzií či závěsů.
Zrcadlení je prostě vždy z té strany na kterou dopadá více světla. Tato funkce se nedá nijak obejít a neexistuje způsob jak zařídit opak, či zamezení vhledu v noci dovnitř při současném vnitřním světle.

ZRCADLOVÉ FÓLIE

Řada PLATINE XC, externí reflexní, odstíny 65, 85, zadrží 74, 83% tepla, z venku platinová.
Nejpoužívanější zrcadlová fólie, která nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Životnost min. 10 let. obsahuje 99% UV filtr.
Světlejší materiál v odstínu 65 dělá z venkovní strany zrcadlení na "první pohled", ale zato zadrží pouze cca 15% světla. Tmavší už je z venkovní strany naprosto neprůhledná a zadrží max. 20% světla.

Fólie NICKEL 80 XC, externí neutrální, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku neutrální, sklo působí tmavým dojmem.

Fólie BRONZE 80XC, externí, reflexní, odstín 80, zadrží 80% tepla, z venku hnědá do bronzova.

Světlejší materiály v odstínu 60 až 70, dělají z venkovní strany zrcadlení "na první pohled", ale za to zadrží pouze cca. 15% světla. Pro 100% zrcadlení, je třeba použít odstínu 80 a výše, které zadrží 20 až 25% světla. 


Privátní okenní fólie

Privátní fólie se používají jako cenově výhodnější náhražka pískovaného skla. V bílém provedení se jedná o mléčnou fólii která propouští 80% světla a je oboustranně neprůhledná, pouze průsvitná. V hnědobronzovém provedení je perfektním designovým doplňkem prosklených zábradlí teras a podobně.
Své uplatnění najde všude tam, kam nemá být vidět jak během dne, tak i v noci. Nejčastěji je používána ve dveřních výplních, čekárnách ordinací, skladech, školách, přepážkách, nemocnicích a všude tam, kde chceme zamezit vhledu a nepřicházet o vnější přirozené světlo.

White Matte - bílá matná, propouští 80% světla, obsahuje 84% UV filtr, pro vnější i vnitřní použití, životnost v interiéru min. 10 let.

Matt Bronze - hnědobronzová, vnitřní, propouští 40% světla, životnost min. 10 let.

 

Termoizolační fólie

Slouží k zachycení tepla v zimních měsících uvnitř interiérů. Jsou vždy vnitřní, vyplatí se je instalovat pouze na jednoduchá skla, nebo na dvojsklo, či trojsklo s prošlou trvanlivostí (pokud již není vákuum, nebo chybí obsah vzácného plynu).

Fólie SPECTRA 30C zadrží 52% tepla vnikajícího do interiéru od slunce a 25% unikajícího z interiéru ven skrze prosklenou plochu. Obsahuje 99% UV filtru, životnost min. 10 let.

 

 

Bezpečnostní fólie. Bezpečnostní fólie na sklo. Bezpečnostní fólie na okna. Bezpečnostní fólie Brno. Bezpečnostní fólie Jihlava. Fólie na okna. Fólie na okna Brno. Fólie na okna Jihlava. Okenní fólie. Okenní fólie Brno. Okenní fólie Jihlava. Protisluneční fólie. Protisluneční fólie Brno. Protisluneční fólie Jihlava. Zrcadlové fólie. Zrcadlové fólie Brno. Zrcadlové fólie Jihlava. Termoizolační fólie. Tepelněizolační fólie. Reflexní fólie. Reflexní fólie Brno. Reflexní fólie Jihlava. Ochranné fólie. Ochranné fólie Brno. Ochranné fólie Jihlava. 

Kontakt

www.autofolie-bezpecnostni-folie.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz